Aizvadīts 1. LČ posms motokrosā, Aizputē!

28/04/13

Šī gada 27. Aprīli, sestdienā, norisinājās vērienīgs pasākums- 1. Latvijas Čempionāta posms motokrosā-, kurš norisinājās Aizputē, kurā dalību ņēma abi divi motokrosu pārstāvošie TSK Madona biedri- Jānis Grava un Krišjānis Grava!
 
Sacensību rītā un nakti pirms sacensībām intensīvi lija, kas lika sportistiem sagatavoties nopietnām dubļu cīņām! Un tā tas arī bija! Ja pirms kvalifikācijas sesijas moči spīdēja un laistījās, tad pēc kvalifikācijas sesijas močus klāja 2 cm bieza dubļu kārta! Mazgātuves visas aizpildītas, rindas pie mazgājamā ūdens un pamatīga noņemšanās, lai šo dubļu kalnu varētu dabūt nost. Kā komentē Jānis, tad vairāk piekusa nevis no pašas braukšanas, bet gan tieši no mazgāšanas un mototehnikas sagatavošanas braucieniem! Protams, kam līdzi mehāniķi, tiem savādāk, bet kam nav, jādara viss pašu spēkiem.
 

 
Kas bija interesanti šajā sacensībā, ir tas, ka šajā sezonā Aizputes trase tika sagatavota braukšanai pretējā virzienā, nevis kā tas bijis līdz šim. Kvalifikācijas braucienā bija jāpierod pie jaunās trases konfigurācijas, kas sevī ietver, savādākus (pretējus) tramplīnus, starta vietu, un dominējošus kreisos pagriezienus!
 

 
Kvalifikācijas sesijā, cīnoties ar vājprātīgiem dubļiem, Jānim 9.vieta Quad Veterāni + Iesācēji grupā, Krišjānim 12. Vieta Quad Pro + Amatieri grupā.
 
Kopā braucēji, Jāņa pārstāvētajā Quad Iesācēji + Vetrāni, bija 14, bet Krišjāņa Quad Pro + Amatieri 25, tā kā braucēju bija ļoti daudz! Kā nekā sezonas sākums motokrosam un, visi kā nogribējušies, grib parādīt to labāko sniegumu!
Kopumā diena mazliet iekāvējās, pateicoties izteiktajiem dubļiem, bet jau uz 1. Braucienu trase bija mazliet apžuvusi un visā trases garumā izveidojās viena braucama špūre, pa kuru var braukt, bet apdzīt visnotaļ sarežģīti, jo tikko kā izbrauc no špūres, tā momentā iebrauc dubļos un krasi samazinās ātrums un īpaši jāspīdzina mocītis, lai varētu kustēt uz priekšu! 1. Braucienā Krišjānim starp visiem 10. Vieta, starp pārstāvošo Amatieru klasi 4. Vieta! Savukārt Jānim starp visiem 11. Vieta, un starp pārstāvošo Veterānu klasi arī 4.vieta!
Kas šogad interesanti, runājot par Kvadraciklu klasēm, ir tas, ka ir izmainīti braucienu garumi, ja pagājušo gad’ Quad Veterāni + Iesācēji bija jābrauc 15min + 2 apļi, tad šogad ir jābrauc 12min + 2 apļi, savukārt, ja Quad Amatieri arī bija jābrauc 15 min + 2 apļi, tad šogad jau 20min + 2 apļi!
 
Uz otro braucienu trase vēl vairāk bija apžuvusi, jo no dienas vidus, sāka spīdēt saule, bet vēljoprojām bija saglabājusies tikai viena braucamā špūre. Uz otro braucienu ierādas mazliet mazāk braucēju, jo dažiem sportistiem atteicās strādāt mototehnika. Krišjānim otrajā braucienā neveiksmīgs starts un visā brauciena laikā galīgi nesanāca apdzīšanas manevri, kā nekā trase visiem vienāda un braucamā špūre tik viena, tā Krišjānis starp visiem 16. vieta un starp Amatieriem 6. vieta, kas visā kopvērtējumā starp Amatieriem deva 4. vietu!
Savukārt Jānim 2. Braucienā izdevās lielisks starts, taču brauciena vidusdaļā, neveiksmīgi, atlipa gāzes ručkas gumija, kas ļoti apgrūtināja braukšanu, un cīnīšanos par goda pjedestālu!
Jānim 2. Braucienā starp visiem 11. Vieta un starp Veterāniem 4. Vieta!
 
Kopvertējumā Jānim arī 4. vieta. Tāda jocīga sakritība, ka gan Krišjānim, gan Jānim šajā sacensībā abiem 4. Vietas!
 
Lai arī tik viena vieta šķīra līdz goda pjedestālam, tas ir kā labs motivātors uz nākošajiem posmiem sagatavoties vēl vairāk!
 
Vairāk bildes sadaļā Galerija!
 
Tiekamies nākošajos posmos!
 
Nākamie Tehnsiko sporta veidu posmi:
 
1. maijs- Durka N.A.Č. SK 333 (Motošoseja)
1. maijs- Superkauss Valmiera (Motokross)
4. maijs- L.A.M.A Saldus (Motokross)
4. maijs- Prokart, Rullīša Kauss 2013 Jelgava (Kartings)