Lieldienu Skaņās!

28/03/13

Klāt 2013. gads!
 
Kaut arī Kurzemes pusē jau zēni dedzina kūlu, paveroties dabā mūsu platuma grādos, secinām, ka kāds laiks tām jāpagaida, un jāpaciešas līdz varēsim doties trasē ar saviem dzelzs kumeļiem.
Bet kā jau apzinīgi domājoši cilvēki šā gada sezonai nopietna gatavošanās jau rit pilnā sparā un tam mums acīmredzami ir visvairāk laika, salīdzinot ar citiem…
Īsumā veidoju ieskatu šī gada sezonai, izmaiņām kluba sastāvā, izmaiņām tehniskajos boksos, izmaiņām sacensību nolikumos, trasēs, u.t.t.
 
Prieks par to, ka arī šogad TSK Madona kluba aktīvo biedru kodols saglabājas bez būtiskām izmaiņām.
Tātad, pirmkārt, par un ap kartingu sacensībām:
 
Kartingu sacensībās plāno startēt brāļi Andis un Lauris, Edgars, Māris, Vairis.
Andis arī šogad startēs Prokart seriāla Open 125 klasē ar Rotax Max dzinēju, izmaiņas skar šasiju, čehu MS Kart ir iemainīts pret itāļu Birel šasiju ar priekšējām bremzēm.
 
Diemžēl dažādu apsvērumu dēļ no seriāla organizatora puses ir sekojušas izmaiņas tehniskajos noteikumos, kas aizliedz izmantot ar kāju darbināmas priekšējās bremzes konkrēti šajā klasē, līdz ar to, tas rada nepatīkamu vilšanos, jo šī “ekstra” nebūt nav par velti, bet maksā bargu naudu. Pamatots aizrādījums organizatoram par novēlotu noteikumu izstrādi, jo īsts sportists domā par nākošo sezonu, kamēr iepriekšējā sezona nav beigusies!!!
 
Lauris, savukārt ir spēris vēl nopietnāku soli, un no pagājuša gadsimta 80. gadiem ir nokļuvis mūsdienās, atstājot Soclaiku karta rāmi garāžas dziļākajā stūrī, un savu jaudīgo „čellu” nu jau skrūvē iekšās itāļu Zanardi šasijai. Arī dzinējs joprojām tiek apgreidots pie mehāniķa Agra , lai varētu pieklājīgi konkurēt ar viņpus Daugavas Minskām.
Edgars startēs jau ierastajā Open 100 klasē ar pārbaudīto Tonykart šasiju un Maxter MXL dzinēju.
Māris kā jau ierasts ņems dalību Open 125 klasē ar MS kart šasiju, Rotax dzinēju. Māris nekādas būtiskas izmaiņas sacīkšu tehnikā pašlaik nav ieplānojis.
 
Apņēmības pilns atgriezties ierindā ir Vairis, kurš pagājušā gada sezonu izlaida dēļ apjomīgajiem būvniecības darbiem Madonas kartinga trasē. 2009. – 2011. gada sezonās izmantotā čezeta ar Zanardi rāmi N125 klasē ir nomainīta pret citu braucamrīku. Garažā ziemas miegā silti iepakots guļ nezvērs ar TM K9B dzinēju Birel rāmi. Pagaidām šis būs pirmais karts TSK Madona klubā ar šādu aprīkojumu, un dažādos gaisotni visjaudīgākajā kartingu klasē – KZ1.
Kluba rindās ir pieņemti arī jauni spēki. Arī Vaira dēls , Jānis, kam aprīļa sākumā svinēsim 7.gadu jubileju, ir apņēmības gatavs startēt vismazākajā kartu klasē ar CRG šasiju un Raket 85 cm3 dzinēju un rādīt piemēru Madonas puišiem, ka īsti džeki nodarbojas ar kārtīgām lietām un nesēž pie sava viedtālruņā vai planšetdatora… Ceru, ka izdzirdot motoru skaņas trasē, būs zēni, kas labprāt pievienosies mūsu pulkam!
 
Prokart seriāls šajā sezonā plānojas 6. posmos, sezona sāksies 25. Maijā 333 trasē.
Divi no seriāla posmiem norisināsies tur, kur dzima šis Latvijas „alternatīvais” kartinga čempionāts – Madonas kartodromā – 8. jūnijā un 3. augustā.
 
Gatavojamies sezonai, skrūvējam savus dzelžus, un līdz ar sniega nokušanu uzsākam intensīvus treniņus, piestrādājam trajektorijas, sakārtojam regulācijas, lai varam parādīt „kurš te īsti ir un būs saimnieks …”
 
Runājot par motokrosu.
 
Liels prieks par mūsu kluba kvadristu startiem pagājušajā sezonā – pirmo reizi TSK Madona vēsturē LČ motokrosa posmos ar skaļām ovācijām uz pjedestāla pakāpieniem nostājās mūsu kluba braucēji!
Šajā sezonā Krišjānis un Jānis turpinās aizstāvēt TSK Madona kluba krāsas Latvijas čempionātā kvadracikliem. Tehnikas nosaukums jau vairākus gadus paliek nemainīgs – KTM, par dvēseles tilpumu vēl risinās pārdomas…
Krišjānis startam gatavojas Amatieru klasei, Jānis Veterāniem. Lai viss izdodās peroties pavasara dubļu tranšejās un tveices putekļos!!!
 
Kas zin, varbūt sezonas gaitā būs iespēja samērīties spēkiem ar spicākajiem draiveriemī Kvadri Open klasē!!!
Madonas kartinga trasē, kā zināms tiek plānotas arī sacensības Supermoto braucējiem, iespējams ( ja būs šāda klase ), abi mūsu kvadri startēs KvadriSupermoto klasē – tad gan būtu ko redzēt, kā kvadrs ar slikiem plosās pa asfaltu…
 
Atskatoties pagātnē, nākas secināt, ka mūsu kluba vienīgie sniegotie sportisti – skijoringisti Intars ar Gunti vairs neplāno piedalīties sacensībās.
 
Šis gads TSK Madona klubam un kluba biedriem ir ļoti īpašs – BEIDZOT KLUBA RĪCĪBĀ IR SAVA MĀJAS TRASE AR PILNĪGU JAUNU SEGUMU. Kā saka labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu…
Pirms četriem gadiem no O.Kalpaka ielas garāžas dūmakas izpīpētā ideja, lēnām, lēnam, ļoti maziem soļiem, neatlaidīgi un fanātiski motosporta vārdā, ir beidzot apņēmusi taustāmus apveidus.
Ir ieguldīts milzīgs darbs ar nebeidzamu un vairākkārtēju savas idejas pamatošanu un pārliecināšanu par trases nepieciešamību gan oficiālās, gan mazāk oficiālās sarunās ar Madonas novada un pilsētas varasvīriem, ar zemes īpašniekiem. Savukārt projektētājiem un būvniekiem, šis objekts izrādījās gana ciets rieksts…
 
Kopš šā gada nebūs vairs jāsūrojās par slikto segumu, par bedrēm un pumpām, par salauztām šasijām un saplēstām riepām, tagad varēs tikai gāzt un pilnveidot savas braukšanas prasmes, uzlabot tehniskos regulējumus, un darīt visu iespējamo, lai būtu līdzās vadošajiem Latvijas braucējiem!!!
 
Priecīgas Lieldienas un lai visas ieceres piepildās!
 
Vairis