Atskats uz Pro-Kart seriāla 4. posmu!

31/07/12

Augstās gaisa temperatūras Latviju nebija pametušas arī uz ceturto Pro-Kart posmu Rudē, kas norisinājās jūlija pēdējā sestdienā. Dalībnieku pulku kā jau ierasts kuplināja viesi no Lietuvas un Krievijas. Pavisam šajās sacensībās par godalgām cīnījās pussimts dalībnieku.
 
Bērnu klasē Mini ar katru posmu parādās jauni sportisti. Līderi gan tie paši. Atkal ļoti pārliecinoši brauca Konstantīns Kosarevs (Sanktpeterburga), kurš neatstāja nekādas cerības saviem sāncenšiem. Ļoti labu sacīksti aizvadīja lietuvietis Emilijus Montvila, kuram otrā vieta. Nepaveicās citam šīs klases līderim, pleskavietim, Mihailam Bičkovam, kurš tehnisku iemeslu dēļ sacensības sāka no pēdējās vietas un un augstāk par devīto diemžēl netika, tas tikai pierāda cik spēku samēri šajā klasē ir līdzīgi. Trešo vietu ieguva cits pleskavietis Dmitrijs Starčeusovs. Labākais no latviešiem Andrejs Gubarevs (Jūrmala) ierindojās setajā vietā. Kopvērtējums pēc četriem posmiem izskatās šādi: 1 – Konstantīns Kosarevs, 2 – Mihails Bičkovs, 3 – Andrejs Gubarevs.
 
Retroklasē uz starta neizgāja pagājušā gada vicemeistars Andis Belijs (Limbaži), bet tas nepadarīja klases līderiem dzīvi vieglāku. Māju trase tomēr vislabāk padevās Arnim Šeidleram (Liepāja), kurš uzvarēja visus braucienus. Klases čempions Māris Aizsils (Mārupe) nodrošināja sev otro vietu posmā, bet viņam bija diezgan cītīgi jāaizstāvas no cita liepājnieka Andra Valtera uzbrukumiem, kurš dienu noslēdza trešajā vietā. Kopvērtējumā līderpozīcijas nostiprināja Arnis Šeidlers, uz otro vietu pakāpies Māris Aizsils, bet trešais turās Tāvi Kors (Tartu).
 
N125 klasē uz sacensībām nebija ieradies sezonas līderis Lauris Feldmanis (Madona), bet otram klases līderim Denisam Kiseļņikovam (Rēzekne) kartings atteicās ierūkties, kā rezultātā viņš bija spiests sacensības vērot no malas. Arī kopvērtējuma trešās vietas turētājs Jānis Bicāls (Aiviekste) nebija mērojis tālo ceļu uz Rudes trasi. Tad nu sacensības noritēja bez klases līderiem, kur samērā pārliecinoši uzvarēja Oļegs Vlasovs (Rēzekne), viņam asistēja Valērijs Puiša (Viesīte), un trešo vietu ieguva lietuvietis Aleksandras Jefimovas. Tagad kopvērtējums izskatās sekojoši 1 – Lauris Feldmanis, 2 – Denis Kiseļņikovs, 3 – Oļegs Vlasovs.
 
Tautas klasē (TK) pie kārtējās uzvaras tika Mārtiņš Dumbrājs (Talsi). Otro vietu ieguva Lauris Evaldsons (Liepāja), bet trešā vieta seriāla jaunpienācējam, liepājniekam, Aleksandram Innusam.
 
DD2+ klasē uz starta stājās trases saimnieks Mārcis Ķenavs un viņam ļoti labi sanāca braukšana pa dzimtajiem līkločiem. Viņš pat tika pie uzvaras vienā sacensību braucienā. Uzvaru tomēr sev nodrošināja kopvērtējuma līderis Iļja Aļoškins (Rīga), otrais Mārcis Ķenavs (Liepāja), bet trešais Viktors Aļoškins, kuram beidzot izdevās kāpt uz goda pjedestāla. Kopvērtējums sekojošs 1 – Iļja Aļoškins, 2 – Āris Vasaraudzis, 3 – Viktors Aļoškins.
 
Open100 klases cīņas šoreiz aizritēja bez igauņu dalības. Artūrs Reņko (Daugavpils) izrādījās visātrākais šajā klasē, viņam uzvaras abos sacensību braucienos. Par otro vietu aizritēja spraiga cīņa starp madoniešiem Daini Ozoliņu un Edgaru Baļiko. Abi mainījās vietām teju ik apli, bet tākā otrajā braucienā priekšā bija Dainis, tad viņam arī sudrabs posma kopvērtējumā. Edgars tika pie trešās vietas. Sezonas kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā Edgars Baļiko, viņam cieši uz papēžiem min Artūrs Reņko, bet uz trešo vietu pakāpies Dainis Ozoliņš.
 
Open125 klasē ierindā bija visi spēcīgākie dalībnieki: Kristaps Gasparovičs (Jelgava), Rihards Smilgins (Daugavpils) un Artjoms Daļeckis (Sanktpeterburga). Diemžēl pēc uzvaras kvalifikācijas braucienā salūza Artjoma Daļecka karts. Par uzvaru dienas kopvērtējumā cīnījās Kristaps un Rihards. Kristaps uzvarēja pirmajā brauciena, bet Rihards bija veiksmīgāks otrajā, attiecīgi arī uzvara posmā Rihardam, Kristaps otrais, bet trešo vietu izcīnīja Ivars Freibergs (Jelgava). Sezonas kopvērtējuma trijnieks izskatās šādi: Rihards Smilgins pirmais, Kristaps Gasparovičs otrais, Aigars Valukēvičs trešais.
 
OpneKZ klasē dienas lielākais kauss nonāca Ērika Gasparoviča rokās. Ērikam nācās smagi nopūlēties, lai aiz sevis noturētu Vitāliju Šakalovu (Daugavpils). Trešais Raivo Luhse, kurš visticamāk būtu uzvarējis abos braucienos, ja vien nebūtu kļūdījies pirmajā braucienā un izvizinājies pa „botānisko dārzu”, bet tās ir sacensības un rezultāti ir tādi, kādi tie ir un šaubu nav, ka Ēriks ir liels meistars. Viņš arī sezonas kopvērtējumā atrodas diezgan pārliecinošā vadībā. Vitālijs Šakalovs ir pacēlies uz otro vietu, bet Eduards Daņiļēvičs, kurš šīs sacensības izlaida, noslīdējis uz trešo vietu.
 
Komandās uzvara daugavpiliešiem „DKK”, aiz sevis otrajā vietā atstājot „JTSVC Gasparoviči” un trešie liepājnieki „3K serviss”. Arī kopvērtējumā vadībā izvirzījušies DKK (Daugavpils), otrie turās „333”, bet trešie Ižorec-kart (Sanktpeterburga).
 
Nākamās sacensības 25.08.2012. ISOVER balvas izcīņa Liepājas ielās, rallija Kurzeme ietvaros.
 
Informāciju sagatavoja: www.prokart.lv