Spraigas cīņas nedēļas nogalē kartinga un motokrosa trasēs.

12/07/12

Šajā nēdeļas nogalē norisinājās divi TSK Madona klubam nozīmīgi pasākumi.
 

 
Pirmkārt, Prokart čempionāta 3. Posms 333 trasē Ropažos, otrkārt Latvijas Motosporta federācijas 4. Posms Stelpē.
 
Prokart sacīkstēs startēja 3 kluba pārstāvji – Lauris Feldmanis N125 klasē, Andis Feldmanis Open 125 klasē, un Edgars Baļiko open 100 klasē. Šī trijotne arī veidoja 3. vietu komandu ieskaitē!!!
 
Laura klasē ( Čezetas un Minskas ) uz starta izgāja 8 dalībieki, ieskaitot 3 tautas klases pārstāvjus. Laurim – 1. starta pozīcija. Sīvi  cīnoties – finišā 2-ais aiz rēzeknieša D. Kiseļņikova.  Līdzīgs scenārijs seko arī pusfināla braucienā. Pirms otrā brauciena situāciju sarežģīja  īslaicīgs lietus, tomēr Lauris ar savu mehāniķi Agri Feldmani izlemj finālā startēt ar „slikiem”. Finālā Laurim starts izdodas nevainojams, sacīkste tiek aizvadīta „rats ratā” ar D. Kiseļņikovu, un tomēr finiša taisnē Laurim izdodas apsteigt savu sāncensi par nepilnām 3 sekundes simtdaļām!!! Godam nopelnīta 1. vieta.
 
Anda klasē startē 17 dalībnieki. Starta pozīcija kvalifikācijā nr.5. Kvalifikācija neizdodas kā iecerēts, trasē izveidojas vairākas sadursmes, rezultātā 14. vieta pusfinālam. Pusfinālā no 14 pozīcijas nav tik vienkārši aizcīnīties līdz „priekšgalam”, tomēr izdodas uzlabot rezultātu par 2 vietām – 12 vieta. Taču, salīdzinot apļa rezultātus – klases vērtējumā 4. ātrākais apļa laiks. Tas norāda, cik svarīga ir starta pozīcija, un cik ierobežotas ir iespējas veikt apdzīšanu tik lielā braucēju pulkā. Fināls Andim ir pietiekoši veiksmīgs, rezultātā 7. vieta.
 
Edgara klasē startē 10 dalībnieki. Jāpiemin, ka Andis un Edgars startē vienā braucienā – tas nozīmē, ka uz starta Open 125 & 100 ir 27  karti!!! Edgars kvalifikāciju sāk no 1 – ās pozīcijas. Veicot iesildīšanās apli, kāds no braucējiem neveiksmīgi „taranē” Edgaru. Rezultātā  šis braucējs veic gaisā dažādas sarežģītības pakāpes „piruetes”, piezemējoties ne ar riteņiem pa priekšu. Sacīkstes tiek apturētas, nākas izsaukt „ātros”. Tas  ļauj veikt ekstrēmu remontu, jo Edgara kartingam ir bojāts gan izpūtējs, gan radiators. Pēc sacīkšu atsākšanas, Edgaram kvalifikācijā 2 rezultāts, pusfinālā 2 –ais, finālā 3 – ais un kopvērtējumā 3 – ais.
 
Summējot rezultātus komandu ieskaitē ( 16 komandas ), TSK Madona izcīna godalgoto 3. vietu!!! URRĀ !!!  Tas ļauj komandai izvirzīties kopvērtējumā 1. vietā!!

 

Stelpes trasē norisinājas LaMSF  ceturtais posms motokrosā. Tajā dalību ņēma mūsu kluba pieredzējušie braucēji Kvadraciklu Hobby ieskaitē Krišjānis Grava un Kvadri Veterāni ieskaitē Jānis Grava.
 
Diena Stelpes mototrasē iesākās ar nepaciešamu tveici, kas bija liels pārbaudījums ikviena fiziskajam stāvoklim. Kopumā Kvadraciklu klasē piedalījās 32 braucēji!!, kas ir ļoti reti. Tieši šī iemesla dēļ, kvalifikācija neizdevās tik spīdoši kā cerēts abiem šīs klases pārstāvjiem. Krišjānim 13. vieta Jānim 28. vieta. Bet kvalifikācija ir kvalifikācija, un tas vēl neko neizšķir un tā arī bija. Jau pirmajā startā Krišjānim padevās ļoti laba starta pozīcija un jau pirmajā līkumā Krišjānis aiziet no starta kā trešais, bet Jānis kā desmitais.
 
Brauciena beigās Krišjānim 3. vieta, Jānim 25. vieta. Pēc 1. brauciena debesis sāka mainīties un pirms 2. brauciena iezīmējās pirmais smagais lietus, kurš “par laimi” nebija ilgstošs, bet pietiekams, lai jau uz otro braucienu liktu mainīt riepas, un sāktu braucienu ar ruļļu brillēm, 2. brauciens iesākās līdzīgi kā pirmais, Krišjānim pirmajā līkumā 5. vieta, Jānim aptuveni 12. vieta, brauciens bija smags, bet beigu beigās Krišjānim 4. vieta, kas kopvērtējumā deva 2. vietu Hobby ieskaitē, un Jānim 24. vieta, kas kopvērtējumā deva 5. vietu Kvadri Veterāni ieskaitē!
 
Pēc 2. brauciena sākās, ilgstošs un spēcīgs negaiss, kas apgrūtināja Sacensību organizatoriem nodrošināt pienācīgu apbalvošanu, apbalvošana sanāca diezgan kurioza, jo apbalvošana notika tāpat, kā pie veikala rindā, katrs stāvēja rindiņā un gaidīja savu kārtu, lai saņemtu savu kausiņu, šoreiz nevainosim organizatorus, bet gan Māti Dabu, kas tajā dienā iznīcināja daudzas drēbes, teltis un lietussargus. Kopumā organizācija bija diezgan labā līmenī, tikai nedaudz izmainījās dienas grafiks, jo sacensībās piedalījās vairāk kā 200 dalībnieku, kas radīju nepieciešamību vairākas klases dalīt atsevišķi. Bet kopumā veiksmīgi aizvadītas Sacensības klubam TSK Madona.
 
Tekstu Sagatavoja:
 
Vairis Grava

Krišjānis Grava

 

Tiekamies jau nākošajos etapos!